Projelerimiz

VİZYONUMUZ

Eskişehir Barosu Gençlik Meclisi’ ne mensup avukat ve stajyer avukatların ortak temsilinin sağlanması ile tüm meslektaşlarımızın aktif olarak katılabileceği bir kurul oluşturulması.

PROJELERİMİZ

İcra etmesi her geçen gün zorlaşan mesleğimize ilişkin tehdit ve sorunların başlıklarla sınırlanamayacağı düşüncesiyle; ve Tüm engellere rağmen, karşılaştığımız ve karşılaşacağımız sorunların her türlü platformda takipçisi olacağımıza ilişkin inanç ve kararlılığımızla;

1-) CMK VE ADLİ YARDIM SİSTEMİ YENİDEN DÜZENLENECEK.
CMK ve Adli Yardım sistemine eşit değil, adil bir düzenleme getirilecektir.

2-) STAJYER AVUKATLARIN STAJ YAPACAĞI BÜRO BULMASI KOLAYLAŞTIRILACAK.
Aktif olarak staj yapmak isteyen stajyer avukatların çalışmak istedikleri alanlara ve çalışma koşullarına göre stajyer arayan üstat avukatlara yönlendirilmesinin sağlanacağı bir kurul oluşturulacak.

3-) YALNIZCA GENÇ AVUKATLARIN DAHİL OLABİLECEĞİ YETKİLENDİRME SİSTEMİ
Ülkemizdeki tüm avukatların Eskişehir ve ilçe adliyelerinde görülecek hukuki iş ve duruşmaların icrası ve takibi adına başvurabileceği web tabanlı bir yetkilendirme sistemi kurulacak,genç meslektaşlarımızın bu sistemden faydalanması sağlanacaktır.

4-) BAĞLI ÇALIŞAN AVUKATLARIN SORUNLARI ÇÖZÜLECEK.
Bağlı çalışan avukatların özlük haklarının iyileştirilmesi ile sorunlarının düzenli denetimi,tespiti ve çözümü adına komisyon kurulacak,iptal edilen Bir Avukat Yanında,Avukat Ortaklığında veya Avukatlık Bürosunda Ücret Karşılığı Birlikte Çalışan Avukatların Çalışma Esaslarına İlişkin Yönetmeliğin hukuki süreci takip edilecektir.

5-) MESLEKİ EĞİTİM KONUSUNDA TEORİK VE PRATİK KAZANIMLAR SAĞLANACAKTIR.
Özellikle güncel konular ile ilgili sertifikalı meslek içi eğitimler yapılacaktır. Stajyer avukatların daha aktif ve verimli bir şekilde staj dönemi geçirmeleri adına Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay ve Cezaevi gezileri düzenlenecektir.Ayrıca münazara ve kurgusal duruşma kulübü kurulacak ve yarışmalar organize edilecektir.

6-) HER YIL BİR STAJYER AVUKAT WASHİNGTON D.C.’YE LEGAL ENGLİSH KURSUNA GÖNDERİLECEK.
Her sene stajyer avukatlar arasında bir kişi Bahçeşehir Üniversitesi desteğiyle burslu olarak Washington D.C.’ye gönderilerek nitelikli bir Hukuk İngilizcesi eğitimi alınması sağlanacaktır.

7-) KURUMSAL İNDİRİM ANLAŞMALARI
Eskişehir Barosu mensubu avukat ve stajyer avukatların mesleki,sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına yönelik kurum ve kuruluşlarla anlaşma yapılacak.
(Spor salonu, sporcu besinleri, büro mobilyaları, kırtasiye, kuru temizleme, eğlence mekanı, çiçekçi, otopark, tabela ve reklam, yayınevleri, kuaför, yabancı dil kursu vs.)

8-) MESLEĞİMİZİN TEMEL HAKKINA AYKIRI FAALİYET GÖSTEREN KİŞİ VE OLUŞUMLAR İLE MÜCADELE EDİLECEKTİR.
Arzuhalciler, hasar danışmanlık şirketleri vb. kanunsuz kişi ve oluşumlar tespit edilerek gerekli hukuki işlemlerde bulunulacaktır.

9-) CMK ÜCRETLERİNDEKİ KDV SORUNUNA KARŞI HUKUKİ İŞLEM BAŞLATILACAK.
CMK görevinin kamu hizmeti olmasından ve serbest meslek faaliyeti niteliği taşımamasından dolayı %18 olan haksız KDV uygulamasının kaldırılması için idari yargı mercilerinde gerekli hukuki işlemler başlatılacaktır.

10-) SPORTİF FAALİYETLER ARTTIRILACAKTIR.
Her sene geleneksel olarak düzenlenen Avukat Spor Oyunlarına yalnızca erkek basketbol takımı olarak değil,talep halinde kurulacak Futbol,Voleybol ve Kadın Basketbol Takımları ile de katılım sağlanacaktır.Ayrıca 2019 yılı içerisinde Baromuzun ev sahipliği yapacağı bir turnuva düzenlenecektir.

11-) GENÇLİK MECLİSİNE AİT İNTERNET SİTESİ VE MOBİL UYGULAMA
Gençlik Meclisi tarafından gerçekleştirilen ve gerçekleştirilecek etkinliklerin duyurularının paylaşılması,işlevsel ve yalnızca Eskişehir Barosu mensupları tarafından görüntülenebilecek bir ilan sayfası oluşturulması,çıkartılacak olan dergilerin e-dergi formatında paylaşılacağı bir internet sitesi ve tüm bunların entegre edileceği bir mobil uygulama yapılacaktır.

12-) DAHA DEMOKRATİK VE KATILIMCI BİR GENÇLİK MECLİSİ OLUŞTURULACAKTIR.
Gençlik Meclisi olağan toplantılarının zamanında yapılması,duyurulması ve katılımının arttırılması,Gençlik Meclisi’nin doğal üyeleriyle meslek sorunlarının görüşülmesi ve çözüm önerilerinin sunulması sağlanacaktır.

13-) GENÇLİK MECLİSİNE AİT ODA KULLANIMA UYGUN HALE GETİRİLECEKTİR.
Adliye içerisinde bulunan Gençlik Meclisine ait odanın gerekli tadilatlar ve düzenlemeler yapılarak genç avukatların ve stajyer avukatların kullanımına sunulacaktır.

14-) BARO TV KURULACAK.
Meslek sorunlarına ilişkin söyleşiler ve alanında uzman kişiler ile röportajlar yapılacaktır.Ayrıca Baromuz mensubu üstad avukatlar ile söyleşiler yapılıp;yalnızca Adliye koridorlarında dinleyebildiğimiz deneyim ve anıların saklanacağı bir baro hafızası yaratılarak Eskişehir Barosu’nun genç avukatlarına bir miras oluşturulacaktır.

Web Tasarım | Eskişehir Web Tasarım